اپلیکیشن و نقش آن در بازاریابی موبایلی

اپلیکیشن و نقش آن در مدیریت شبکه های اجتماعی !!

در مقاله حاضر نگاهی گذرا به دو موضوع مهم و کاربردی “استفاده از شبکه های اجتماعی” و “بازاریابی اپلیکیشن موبایل” پرداخته ایم. در مقاله پیش (بازاریابی مبایلی چیست؟) به نقش مبایل و بازاریابی مبایلی در عصر کنونی پرداختیم و اینکه “موبایل مارکتینگ” (بازاریابی مبایلی Mobile Marketing) چه جایگاهی میان ابزارها وروش های بازاریابی عصر حاضر ایفا میکند.

 

به شما توصیه میکنیم جهت آشنایی بیشتر با مباحث یاد شده در این مقاله، محتواهای بخش دیجیتال مارکتینگ ما را که هر روز 2 بار بروز رسانی می شوند مطالعه بفرمایید.

همچنین در آن مقاله یادآور شدیم که بازاریابی مبایلی شیوه ها و انحاء مختلفی دارد.

نحوه ی استفاده از شبکه های اجتماعی!

در مباحث موبایل مارکتینگ باید با مخاطبین مشخص ارتباط برقرار کرد و آنها را حفظ کرد و بدین منظور باید لیست مخاطبین ایده ال (ICP) را تهیه کرد. صفحه موبایل بعد از صفحه تلویزیون و صفحه کامپیوترها پرده ی سومی است که نگاهها را به خود خیره کرده است. در مقاله موبایل مارکتینگ رستوران نیز توضیحاتی در این مقوله ارائه کردیم که به شما توصیه میکنیم آن را نیز مطالعه فرمایید.

مزیت تبلیغات در موبایل نسبت به تلویزیون:

  • یک طرفه نبودن تبلیغات
  • اظهار نظر توسط مشتری
  • ارزان بودن آن
  • در دسترس بودن مخاطب
  • ارسال سریع تبلیغات

مزیت اصلی بازاریابی با موبایل:

“موبایل یک ابزار شخصی است درحالیکه مردم از کامپیوتر یا تلویزیون به صورت اشتراکی استفاده می کنند.” در محتوای مربوط به تولید محتوا برای اینستاگرام – آموزش رایگان صفر تا صد توضیحاتی در مورد نقش شبکه های اجتماعی موبایل مخاطبان دادیم. موبایل امروزه در زندگی مردم جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است. شما بیشتر از تعداد دفعاتی که با هر کدام از اعضاء خانواده خود (تک به تک) سخن میگویید، گوشی موبایل خود را چک میکنید!

نقش موبایل و اپلیکیشن در مدیریت شبکه های اجتماعی

نقش موبایل و اپلیکیشن در مدیریت شبکه های اجتماعی

بازاریابی اپلیکشن موبایل:

در محتوای مربوط به مدیریت شبکه های اجتماعی برای بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ گفتیم که نقش جایگاه شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ چیست. اکنون همان مبحث را این طور تکمیل میکنیم که بازاریابی اپلیکشن موبایل (به انگلیسی App Marketing) از زیر مجموعه های بازاریابی موبایلی است که شرکت ها برای گسترس تعاملات با کاربران و حفظ آنها اپلیکشنی را طراحی می کنند.

خصویات یک اپلیکشن موفق:

1- اسم مناسب:

اسم یا عنوان اپلیکشن بسیار مهم است چرا که باعث می شود هنگام جستجوی کاربر در گوگل پلی و اپل پلی استور جزء فهرست های اول باشد.

کوتاه و ساده بودن، تلفظ راحت، به راحتی در ذهن ماندن، معرف واضح کسب و کار و تکراری نبودن از ویژگی های یه اسم خوب برای اپلیکشن هست.

اسم اپلیکشن تا 50 کاراکتر می تواند باشد ولی بهترین حالت تا 32 کاراکتر است نکته مهم این است که اسمی که در زیر آیکون اپلیکشن نوشته می شود باید کمتر از 12 کاراکتر باشد.

2- آیکون مناسب:

آیکون یک اپلیکشن بسیار اهمیت دارد برای اینکه در بسیاری موارد کیفیت یک اپلیکشن از روی آیکون آن مورد قضاوت قرار می گیرد. آیکون تصویری روشن و واضح از کسب و کار مورد نظر است که بهتر است توسط یک طراح حرفه ای طراحی شود.

3-دسته بندی مناسب:

ASO یا اپ استور اپلیکشن ها را در26 دسته (25 شاخه ی اصلی + یک شاخه سایر اپیلیکشن ها) دسته بندی می کند و هر اپلیکشن را در دسته ی مخصوص خود قرار می دهد.

4-کلمات کلیدی صحیح:

انتخاب مناسب کلمات کلیدی موجب افزایش بازدید از اپلیکشن خواهد شد.

5- قیمت مناسب:

اپلیکشن ها بسته به نوع کسب و کار به دو صورت رایگان و پولی ارائه می شوند.

 در مقاله های آتی به شرح و بسط مفصل تر و کاربردی تر این ابزار استراتژیک بازاریابی و کسب وکار خواهیم پرداخت. انشاالله

ویراستار: سید سلیمان عباسی

0

Related Posts

No results found

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست