سوشیال مارکتینگ پرورش اندام

سوشیال مارکتینگ پرورش اندام – 7 راه آسان برای بهبود بازاریابی آن

بیش تر در مورد دیجیتال مارکتینگ چیست؟ و به صورت اختصاصی در مورد دیجیتال مارکتینگ پرورش اندام سخن گفتیم. همچنین در مورد سوشیال مارکتینگ مهد کودک و سوشیال مارکتینگ کلینیک های زیبایی و لاغری مطالبی ارائه شد. در این فرصت قصد داریم در مورد سوشیال مارکتینگ پرورش اندام و 7 راه آسان برای بهبود بازاریابی آن در رسانه های اجتماعی با شما سخن بگوییم. لطفا با ما همراه باشید.

مقدمه

برای موفقیت درکسب و کار خود نیاز نیست سرمایه بزرگی داشته باشید. بازاریابی در سوشیال مارکتینگ آینده یک شغل را مشخص می کنند موفق خواهد شد یا نه. با رسانه های اجتماعی برای موفقیت، نیازی به سرمایه بزرگی ندارید، چرا که با استفاده از روش های بازاریابی سوشیال مارکتینگ می توانید مردم را جذب کنید و به این ترتیب اعضای جدیدی را به سالن ورزشی خود روانه کنید.

توضیح مختصر در مورد این سبک تبلیغات دیجیتالی

هر گونه فعالیتی که در شبکه های اجتماعی انجام می شود تا افراد باشگاه ما را بشناسند و جذب آن شوند، بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی یا سوشیال مارکتینگ (به انگلیسی social media marketing) گفته می شود.

مزایای این نوع بازاریابی

  • رسانه های اجتماعی همه جا و هر زمان حضور دارد در وسایل حمل و نقل عمومی، اتاقهای انتظار یا شب تعطیل
  • هزینه بازاریابی آن نسبت به تبلیغات تلویزیون، روزنامه ها و سایر روش ها بسیار پایین است.
  • همچنین نسبت بالای عملکرد به قیمت، کارآمدی تبلیغات در رسانه های اجتماعی را نشان می دهد.

علت ضرورت این نوع تبلیغات چیست؟

همه دوست دارند اندام مناسبی داشته باشند و هرکس دلیلی برای خودش دارد: برخی دوست دارند دیگران را تحت تأثیر قرار دهند، برخی برای سلامتی و برخی به خاطر آمادگی جسمانی و برخی خود ورزش کردن را دوست دارند. شما می توانید از طریق سوشیال مارکتینگ همه این افراد را تحت تاثیر قرار دهید و آنها را جذب باشگاه پرورش اندام خود کنید.

1/2 میلیارد نفر در رسانه های اجتماعی فعال هستند. 9 نفر از 10 بزرگسال و 1 نفر از 3 بازنشستگان، از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. از آنجا که بیش از 50٪ بزرگسالان، حداقل از 2 شبکه ی اجتماعی استفاده می کنند، ایجاد حساب در شبکه های مختلف اجتماعی، یک ضرورت است. شبکه هایی که به احتمال زیاد مخاطبان اصلی شما در آنها فعال هستند در اولویت قرار دارند.

نحوه بهینه سازی شبکه های اجتماعی در موتور های جستجو

سوشیال مارکتینگ پرورش اندام

سوشیال مارکتینگ پرورش اندام

چگونه می توان با این ابزار تبلیغاتی به اهداف خود در باشگاه رسید؟

همه ی مشاغل اهداف مشابهی مانند کسب مشتری، حفظ مشتری، و ایجاد انگیزه و به جالش کشیدن مشتری را دارند و رسانه های اجتماعی می توانند به شما در بهبود همه این معیارها کمک کنند. بنابراین بیایید در مورد چگونگی جذب اعضای جدید و رضایت اعضای اخیر خود با استفاده از رسانه های اجتماعی صحبت کنیم.

افزایش اعضا با استفاده از این تبلیغات

1.  در نظر گرفتن هدیه برای اعضای فعال

زمانیکه یکی از اعضای پرورش اندام گروه مطلبی را در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارد و باعث جذب عضو جدیدی می شود. هنگام ورود به سیستم، حتما به عضو موجود و عضو جدید پاداش دهید.

2.  بهبود کیفیت محتواهایی که در شبکه های اجتماعی به اشتراگ گذاشته می شود

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. محتوای مناسب باشگاه پرورش اندام می تواند شامل مطالب مفیدی در مورد انواع ورزش ها، تغذیه، عکس و ویدئوهایی از ورزشکاران و تمرینات آنها و همچنین مسابقات باشد. پیشنهادهای ویژه مانند قرعه کشی برای عضویت رایگان را به اشتراگ بگذارید. اعضای باشگاه می توانند با اشترگ گذاری محتواهای باشگاه پرورش اندام در شبکه های اجتماعی افراد جدیدی را جذب کنند.

چگونه اعضای خود را با استفاده از رسانه های اجتماعی خوشحال نگه داریم
3.معرفی یک سیستم امتیاز دهی

از طریق رسانه های اجتماعی عشق به اعضای خود را نشان دهید. به عنوان مثال یک سیستم امتیاز را معرفی کنید. به این صورت که برای لایک، برچسب، پست و غیره امتیاز تعریف کنید و از این امتیازها برای هدیه دادن میله های پروتئینی و غیره استفاده می شود. این کار از تلاش شما برای سوشیال مارکتینگ پرورش اندام باشگاهتان، یک حرکت حرفه ای میسازد.

مثلا یک عضو یک پست به اشتراگ می گذارد، دو نفر دیگر آن را لایک می کنند و یک نظر مثبت در یلپ ارسال می کنند. این امرمی تواند به 10 امتیاز منجر شود که با بدست آوردن این امتیاز، آن عضو می تواند به صورت رایگان از سونا یا سولاریوم استفاده کند.

4.تصاویر پیشرفت اعضای خود را به اشتراک بگذارید

تصاویری از پیشرفت اعضا و تغییر در اندام ورزشی آنها به اشتراک بگذارید و به آنها تبریک بگویید. این امر مزایای متعددی را دربردارد، اعضای شما احساس ارزش و افتخار می کنند در نتیجه، آنها پستهای شما را در شبکه های اجتماعی خودشان به اشتراک می گذارند و پس از آن ممکن است دوستان آنها به باشگاه شما علاقه مند شوند و به فکر دستیابی به نتایج مشابه بیفتند.

5.بگذارید مردم بخشی از تصمیمات را بگیرند

طبق اصول روانشناسی، افراد تحت تأثیر وظیفه قرار می گیرند. از این اصل استفاده کنید سوالهایی بپرسید و اجازه دهید اعضا پاسخ دهند و با توجه به پاسخ آنها تصمیم بگیرید. مثلا سوال کنید چند جلسه پرورش اندام برای هر عضو بدن در هفته برگزار شود؟ دو یا سه جلسه. افرادی که می خواهند پیروز شوند به دوستان خود برای رأی دادن اطلاع خواهند داد. و یا در مورد نوع برنامه ماه آینده سالن ورزشی خود رای گیری کنید. اجازه دهید مردم به فعالیتهایی که می خواهند در باشگاه شما انجام دهند رای دهند. حتی می توانید در مورد نوع غذایی که در سالن ورزشی شما سرو می شود، در شبکه های اجتماعی رای گیری کنید.

چگونه اعضای خود را با انگیزه نگه داریم؟
6.با انتشار داستان های موفقیت اعضا

حفظ انگیزه و مشغول کردن اعضای گروه خود، یک امر ضروری است. داستان های موفقیت اعضای سخت کوش خود را به اشتراک بگذارید، در مورد تئوری های آموزش بحث کنید و همچنین تصاویر انگیزشی را به اشتراک بگذارید.

7.با استفاده از تجسم اهداف

پیدا کردن الگو و تجسم اهداف همیشه مهم است و یک راهکار عالی در سوشیال مارکتینگ پرورش اندام است. انواع مختلفی از تصاویر انگیزشی، از ساحل زیبا گرفته تا دونده هایی که به خط پایان می رسند، یا مادربزرگ هایی که از بازی با نوه هایشان لذت می برند و یا افرادی که بدون درد مفاصل قادر به پیاده روی هستند، به اشتراک بگذارید. این تصاویر باعث ایجاد انگیزه می شود و ایجاد انگیزه از یک طرف باعث افزایش مخاطبین شما می شود و از طرف دیگر به همه اعضا کمک می کند تا اهداف مورد نظر خود را تجسم کنند.

خلاصه کلام:

این روزها رسانه های اجتماعی یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی است، آن را از دست ندهید. در شبکه های اجتماعی صفحه داشته باشید و برای الهام بخشیدن، ایجاد انگیزه و کمک به اعضای خود از آن استفاده کنید. برای ایجاد تعامل و احساس همدلی در باشگاه، اعضای خود را در شبکه های اجتماعی درگیر کنید. داستانهای موفقیت خود را به اشتراک بگذارید. به طور مداوم با اشتراک گذاری تصاویر و نقل قول هایی که ذهنیت مناسبی را برای اعضا می دهد به مخاطبین انگیزه دهید. باشگاه خود را به گونه ای جذاب در شبکه های اجتماعی به نمایش بگذارید تا اعضا پست های شما را به اشتراک بگذارند و به این ترتیب هریک از اعضا به تنهایی باعث ارتقا باشگاه شما شوند.

منبع:

 15Reasons Why Marketing Through Social Media is a Must For Every Small Business

0
,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست