سوشیال مارکتینگ لوازم آرایشی

سوشیال مارکتینگ لوازم آرایشی

قبلا در مورد دیجیتال مارکتینگ ارایشگاه زنانه سخن گفتیم. این محتوا مربوط به سوشیال مارکتینگ لوازم آرایشی و ده نکته کلیدی آن شامل هشتگ ها و غیره است. لطفا با ما همراه باشید.

در تجارت لوازم آرایش همانند سایر مشاغل باید در روند بازاریابی از تکنیک های به روز استفاده کنید و اگر تنها به بازاریابی های قدیمی اکتفا شود به مرور زمان از رقبا عقب خواهید افتاد و در نهایت حذف خواهید شد. امروزه بازاریابی شبکه های اجتماعی (به انگلیسی social media marketing) نه تنها برای فروشگاه های لوازم آرایش (به انگلیسی Cosmetics) بلکه هر نوع فروشگاهی، فرصت دستیابی به بازار وسیع و گسترده تر را فراهم کرده است.

مهم ترین مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی:

 

مزایای دیگر بازاریابی شبکه های اجتماعی:

  1. ارسال مطالب مربوط به تبلیغات بازاریابی (به انگلیسی marketing campaign material instantly)
  2. برنامه ریزی برنامه ها قبل از موعد مقرر
  3. . مشاهده پاسخ و نظر مخاطبان در زمان واقعی و تجزیه وتحلیل و استفاده از آنها در امر فروش
  4. . پاسخ به نظرات و پیام های مخاطبین

از این طریق شما به عنوان یک بستر مقرون به صرفه و در اکثر اوقات رایگان،  لوازم آرایش خود را مستقیماً به مشتریهای بالقوه خود ارائه کرده اید و می توانید سود خوبی برای کسب و کار خود کسب کنید.

بازاریابی لوازم آرایش در شبکه های اجتماعی

سوشیال مارکتینگ لوازم آرایشی

با سوشیال مارکتینگ لوازم آرایشی و ایجاد فروشگاه آنلاین با فضایی جذاب، مردم نیز متوجه خواهند شد که محصولات شما جذاب، با کیفیت و کامل (از نظر تنوع رنگ) هستند. و این امر طیف گسترده ای از مشتریان بالقوه را جذب خواهد کرد، از نوجوانان و جوانان گرفته تا والدین و یا حتی آرایشگرانی که از محصولات شما میتوانند استفاده نمایند. این چیزی است که شما می خواهید با حضور در رسانه های اجتماعی خود به آن دست پیدا کنید. برای کمک به شروع کار، با متذکر شدن نکاتی در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی برای فروشگاه های لوازم آرایش در خدمت هستیم.

ده نکته در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی برای فروشگاه های لوازم آرایش:

1-  استفاده از بستر های مناسب

از شبکه های اجتماعی برای بازاریابی می توان به پینترست (به انگلیسی PINTEREST)، لاوایت (به انگلیسی LoveIt) و اینستاگرام (به انگلیسی Instagram) اشاره کرد.

دو شبکه اجتماعی پینترست و لاوایت از نظر جهانی بسیار محبوب هستند و در ایران نیز به تازگی در حال رشد هستند. این دو شبکه به همراه اینستاگرام از لحاظ بصری بسیار برجسته هستند و شما می توانید بر جنبه های تصویری محصولات خود تأکید کنید و از این نظر جذاب تر شوید.

 

بازاریابی لوازم آرایش در شبکه اجتماعی اینستاگرام ساده و بسیار آسان است می توانید عکس های خود را ویرایش کنید تا جذابیت بصری آنها بیشتر شود. همچنین در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری آنلاین عکس ها بسیار آسان تر است و برای افزایش دیده شدن می توانید در پست های خود چندین هشتگ را بر روی آنها قرار دهید. با وجود، کاربرانی که از قدرت خرید بالایی برخوردار هستند و اغلب به طور مستقیم با مارک هایی که دنبال می کنند درگیر هستند. در نتیجه، شما به طور آنلاین به مراجعه و فروش بیشتری خواهید رسید.

سوشیال مارکتینگ لوازم ارایشی

سوشیال مارکتینگ لوازم ارایشی

فراتر از این سیستم عامل های محبوب شبکه های اجتماعی، در صورت داشتن کانال YouTube، می توانید از آن نیز بهره ببرید. به این ترتیب که می توانید ویدیویی نمایشی از لوازم آرایش ها یا رویدادهای فروشگاه تهیه و فیلم ها را به اشتراک بگذارید. این امر باعث افزایش دیده شدن فروشگاه شما به صورت آنلاین می شود. شما باید به یاد داشته باشید که مطالب خود را جالب، ارزشمند و سرگرم کننده نگه دارید. تا شانس به اشتراک گذاری آنها بهتر و بیشتر شود.

2-  بدست آوردن  زمان بندی درست

میزان دسترسی به پست های شبکه های اجتماعی بستگی به زمان به اشتراک گذاری پست های شما دارد. با آگاهی از زمان مناسب برای ارسال در رسانه های اجتماعی، می توانید برنامه های کمپین بازاریابی خود را بر این اساس تنظیم کنید تا بتوانید تعامل بیشتری با مخاطبین خود داشته باشید. باید به این سوال پاسخ دهید که چه ساعتی از روز و کدام روز از هفته برای به اشتراک گذاری پست مناسب است؟ مثلا  برای پین کردن عکس ها بعد از ظهر جمعه ها و صبح های آخر هفته زمان خوبی است. برای اینستاگرام صبح ها و نهار ها مناسب تر است.

 

شما فقط باید بهترین شیوه را برای تجارت بی نظیر لوازم آرایش خود بدانید. هنگامی که یک برنامه بازاریابی دارید، مرحله بعدی سازگاری با آن است. دنبال کنندگان رسانه های اجتماعی شما می خواهند همیشه پست های جدیدی را از فروشگاه شما مشاهده کنند.

سوشیال مارکتینگ لوازم ارایشی

سوشیال مارکتینگ لوازم ارایشی

3- استفاده از هشتگ ها

در مورد هشتگ های مختلفی که می توانید در پست های مختلف خود در اینستاگرام، توییتر و فیس بوک استفاده کنید مطالعه کنید. مشتریان بالقوه می توانند با استفاده از هشتگ، فروشگاه لوازم آرایش شما را به راحتی آنلاین پیدا کنند. حتی می توانید در جستجوی سایر استراتژی های بازاریابی تجاری در شبکه های اجتماعی از هشتگ استفاده کنید. همچنین می توانید با استفاده از هشتگ ها از سایر مشاغل موفق که در رسانه های اجتماعی حضور پررنگ دارند مطلع شوید.

 

4- به روز رسانی حساب های رسانه های اجتماعی

امروزه بسیاری از مشاغل برای ارتباط بهتر با مشتری های خود دارای حساب های رسانه های اجتماعی هستند. اما این کافی نیست بلکه همواره باید آن را به روز رسانی کرد. تا بدین طریق مخاطبان شما بتوانند درباره محصولات جدید فروشگاه، پیشنهادات ویژه و برنامه های جدید فروشگاه لوازم آرایش شما اطلاعاتی کسب کنند و همچنین بتوانند به سادگی برای شما پیام ارسال کنند یا اظهار نظر کنند، و شما بدون هیچ مشکلی به آنها پاسخ دهید.

 از شما دعوت میکنم در صورت تمایل تجربه های خودتون رو در بحث دیجیتال مارکتینگ، از طریق این لینک با ما در میان بزارین 

5- اشتراک گذاری استوری های ویدئو

بسیاری از مشاغل فروشگاه های خود را در طول فصل تعطیلات تزئین می کنند و باعث می شوند این فضا با استقبال بیشتری مواجه شود. برای جلب توجه بیشتر مشتریان خود در شبکه های اجتماعی، یک تور مجازی از محصولات جدید و فروشگاه لوازم آرایش خود تهیه کنید. مخاطبان خود را به بازدید دعوت کنید. فیلم تور خود را در YouTube بارگذاری کنید و سپس آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید تا طرفداران شما بتوانند این فیلم را با دوستان خود تماشا کرده و به اشتراک بگذارند.

سوشیال مارکتینگ لوازم آرایشی

6- استفاده از Facebook Live

لوازم آرایش جدید و سایر محصولات خود را با استفاده از فیس بوک لایو برجسته کنید. مانند لوازم آرایشی که می خواهید برای هفته بعد نمایش دهید. از قبل، زمان و تاریخ برگزاری جلسه خود را اعلام کنید مثلا از یک هفته ی قبل تا پیروان شما از این اقدام غافل نشوند و مشتری شما چیزی برای انتظار داشته باشند.

داشتن یک جلسه زنده در فیس بوک راهی برای تعامل با مشتریان و همچنین بسیار سرگرم کننده است. در یک ارتباط زنده و واقعی آنها می توانند از شما سوال بپرسند، و شما می توانید به آنها پاسخ دهید.

نقش تصاویر جذاب در دیجیتال مارکتینگ لوازم آرایشی

نقش تصاویر جذاب در دیجیتال مارکتینگ لوازم آرایشی

7- اشتراک گذاری عکسهای جالب ، جذاب و با کیفیت از لوازم آرایشی فروشگاه خود :

شما می توانید با گوشی های هوشمند عکس هایی جذاب از لوازم آرایشی، فروشگاه تزیین شده و یا حتی یک رویداد سرگرم کننده در حال وقوع در فروشگاه تهیه کرده و به اشتراک بگذارید تا بازدیدکنندگان و فالوورهای شبکه اجتماعی تان زیاد شود.

 

 

8- اعلام رویدادهای ویژه:

شما می توانید علاوه بر پست های منظم خود در رسانه های اجتماعی، از این سکو برای اعلام یک رخداد ویژه در فروشگاه لوازم آرایش استفاده کنید  به این صورت که برنامه را چندین بار قبل از روز رویداد اعلام کنید تا در صورت عدم مشاهده اطلاعیه های قبلی، افراد بیشتری بتوانند آن را مشاهده کنند.  همچنین می توانید کسانی که پست شما را با دوستانشان به اشتراک می گذارند یک لوازم آرایش جدید و مهیج هدیه دهید. به این صورت می توانید از رسانه های اجتماعی بازاریابی برای فروشگاه های لوازم آرایش خود نهایت بهره را ببرید.

 

9- ارسال هر روز یک عکس در Pinterest

Pinterest به عنوان یک سکوی بصری، بهترین مکان برای به اشتراک گذاشتن عکس هایی از محصولاتی است که در فروشگاه لوازم آرایش خود دارید. دقیقاً مانند سایر رسانه های اجتماعی بازاریابی برای فروشگاه های لوازم آرایش، این نکته را به شما یادآوری می کنیم که حساب Pinterest خود را به روزرسانی کنید تا پیروان شما بتوانند چیزی را به دنبال آن هستند پیدا کنند.

هر روز یک لوازم آرایش را برجسته کنید. شما حتی می توانید چیزهای بی اهمیت و یا سرگرم کننده ای درباره لوازم آرایش در پست خود قرار دهید تا رسانه ی تان برای پیروانتان جالب تر شود.

سوشیال مارکتینگ لوازم آرایشی

سوشیال مارکتینگ لوازم آرایشی

10- سرمایه گذاری در تبلیغات فیس بوک:

در حالی که استفاده از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی رایگان است، اما تبلیغات در فیس بوک نیاز به سرمایه گذاری دارد. شما می توانید با سرمایه گذاری در این امر به افراد بیشتری برای کمپین فروشگاه های لوازم آرایش دسترسی پیدا کنید. برای شروع لازم نیست مبلغ سرمایه گذاری بزرگ باشد از 10 دلار شروع کنید و فرصتی برای درگیر کردن شبکه گسترده تری از افرادی که صفحه Facebook شما را دنبال می کنند، بدست آورید.

شروع کنید تا به تدریج رشد کنید

در این متن نکاتی هرچند اندک درمورد چگونگی سوشیال مارکتینگ لوازم آرایشی از زیر شاخه های دیجیتال مارکتینگ این محصول بیان شد. شما می توانید با این نکات شروع کنید و در مورد استراتژی های مختلفی که می توانید اعمال کنید تا بازاریابی رسانه های اجتماعی خود برای فروشگاه های لوازم آرایش موثرتر و موفق تر باشد، بیشتر بدانید.

همیشه سعی کنید چیزهای جدیدی را در دنیای بازاریابی، به ویژه در اینترنت بیاموزید، تا فرصتهایی را که به موفقیت شما در کسب و کارتان کمک خواهد کرد، از دست ندهید.

منابع:

What is Social Media Marketing?

What is a cosmetic?

15 Marketing Strategies That Inspire Strategic Thinkers

11 Creative and Catchy Marketing Campaigns

0
, ,

Related Posts

فهرست