دیجیتال مارکتینگ هتل

دیجیتال مارکتینگ هتل

دیجیتال مارکتینگ هتل موضوع این مقاله است که در ادامه جایگاه دیجیتال مارکتینگ، دیجیتال مارکتینگ جدید و دیجیتال مارکتینگ کار ارائه می گردد.

این محتوا توسط  Hotelogix در تاریخ 6 فوریه 2020 تولید و در تاریخ 7 فوریه 2020 توسط ادمین بخش تولید محتوا خانم زینب مطلبی ترجمه و جهت استفاده شما ارائه شده است. امیدوارم مورد توجه واقع گردد.

 مقدمه

همه ما می دانیم که چگونه فناوری در یک دهه به صورت حیرت انگیزی پیشرفت کرده است، و بسیاری از دستگاه ها و سیستم هایی که ما ده سال پیش، به عنوان تکنولوژی پیشرفته می دانستیم در حال حاضر منسوخ شده اند. به این فکر کنید که در این مدت چقدر با مفاهیمی مانند کلمات کلیدی، سئو و بازاریابی آنلاین آشنا شده ایم.

گزارش سال 2019 توسط Adobe Digital Insights نشان داد که 61٪ از بازاریابی ها بصورت آنلاین انجام می شود و این امر بر لزوم بازاریابی دیجیتال آنلاین تأکید دارد.

یکی از مهمترین عوامل در بازاریابی مدرن یک شرکت، حضور آنلاین آن در بازاریابی است. هتل ها می توانند از این طریق بیشترین بهره را ببرند.

پس در زیر به ایده های بازاریابی خلاقانه آنلاین  برای هتل ها می پردازیم.

 9 نکته برتر بازاریابی هتل برای افزایش حضور آنلاین در سال 2020

 1. رسانه های اجتماعی پیشرفته

آمار نشان می دهد که یک سوم مسافران برای رزرو هتل از رسانه های اجتماعی کمک می گیرند.

ایده های کلیدی بازاریابی هتل توسط  رسانه های اجتماعی شامل:

 • پیوند در سایت هتل
 • ارسال تصاویر با وضوح بالا از هتل و مناطق اطراف آن
 • به اشتراک گذاری فیلم و امکان رزرو درست در رسانه های اجتماعی بخصوص فیس بوک است.
نشان دادن تصاویری از هتل و اطرف آن در شبکه اجتماعی - دیجیتال مارکتینگ هتل

نشان دادن تصاویری از هتل و اطرف آن در شبکه اجتماعی – دیجیتال مارکتینگ هتل

 

اگر به طور خاص در مورد فیس بوک صحبت کنیم، با 2.45 میلیارد کاربر، این رسانه های اجتماعی قطعاً یکی از برترین های این صنعت است.

در حقیقت، بسیاری از کارشناسان معتقدند که ممکن است بعضی اوقات صفحه کسب و کار در فیس بوک بتواند بهتر از سایت عمل کند.

 1. کانال ها و OTA

یکی دیگر از نوآوری های اصلی که در آن ایده های بازاریابی برای دیجیتال مارکتینگ هتل شکل گرفته است OTA است. آژانس گردشگری آنلاین (به انگلیسی online travel agency ) که به اختصار OTA خوانده می‌شود یک سایت فعال در حوزه گردشگری است. البته به این آژانس ها، “کانال” نیز می گویند. آنها به راحتی یکی از بهترین ایده های بازاریابی هتل هستند و به حدی تکامل یافته اند که اکنون سیستم های مدیر کانال وجود دارد که حضور آنلاین آنها را تقویت می کنند. همچنین توجه داشته باشید که 52٪ از مسافران که از دیجیتال مارکتینگ هتل استفاده می کنند سایت هتل شما را از طریق OTA کشف می کنند. پس هنوز هم تعداد زیادی از مردم با استفاده از آژانس های مسافرتی و کانال های مختلف استفاده می کنند.

آژانش گردشگری آنلاین- دیجیتال مارکتینگ هتل

آژانش گردشگری آنلاین- دیجیتال مارکتینگ هتل

 

 1. سایت هتل

یکی از قوی ترین ایده های دیجیتال مارکتینگ هتل و همچنین یکی از بزرگترین استراتژی های بازاریابی عمومی است و این سرمایه گذاری در سایت و اطمینان از پویایی آن و گرفتن مستقیم رزرو است. بهبود سایت به طور خودکار حضور آنلاین را تقویت می کند، به خصوص هنگامی که به رسانه های اجتماعی پیوند می یابد و ارتباطی با OTA و کانال ها دارد. در حالت کلی استفاده از سایت به عنوان پایه ای برای حضور آنلاین و منبع اصلی رزرو، منطقی است.

ضروری است که سایتیکه امکان رزرو مستقیم باشد، شناخته شده تر خواهد بود. رزرو آنلاین باعث افزایش 10٪ رزرو مستقیم در یک سایت می شود.

 1. سیستم مدیریت املاک

یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای بازاریابی هتل هایی که به دنبال حضور آنلاین قوی تری هستند این است که با مهارت بیشتری به فناوری بپردازند و از سیستم مدیریت املاک (به انگلیسی Real Estate Management System ) که به اختصار PMS گفته می شود، استفاده کنند.

سیستم مدیریت املاک - دیجیتال مارکتینگ هتل

سیستم مدیریت املاک – دیجیتال مارکتینگ هتل

 

PMS یک سیستم مدیریت هوشمند است، که داشتن آن در حضور آنلاین، ضروری است.

این سیستم به توزیع و شناخت برند کمک می کند و باعث می شود تا نیازهای مهمان را درک کنند و به آنها خدمات سفارشی ارائه دهند و نظرات و بازخورد های مثبت را تا حد زیادی افزایش می دهد. این یکی از قوی ترین راه حل ها است. کارشناسان خاطرنشان می کنند که یک PMS با ارزش، از طریق کانال ها برای به روزرسانی در زمان واقعی قیمت گذاری، و رزرو آن کار می کند. این باید به یک مدیر کانال متصل شود تا مدیریت فروش و افزونه های رزرو، گزارش، پرداخت و سایر موارد را فعال کند.

 1. اپلیکشن و برنامه های موبایل

اگر به دنبال بهره گیری از اینترنت و ایجاد حضور آنلاین هستید، سرمایه گذاری در برنامه هایی که زندگی را برای شما و کاربران آسان می کند، اهمیت دارد. این ابزار بازاریابی، در نوک انگشتان شما قرار دارد، اما با این تفاوت که شما خیلی زیاد از آن ها استفاده می کنید و موثر هستند.

 1. بهبود اعتبار آنلاین

تحقیقات نشان داده که میهمانان قبل از رزرو، شش تا 12 نظر را می خوانند.

تجربیات مهمانان، بهترین و اولین روش برای دریافت بررسی های مورد نیاز برای ارتقاء اعتبار آنلاین است.

 1. ارتباطات پاک

 همه ما می دانیم که محتوای پادشاه است اما آیا محتوای شما می گوید آنچه باید باشد؟

در تحقیقات اخیر آمده است که 16٪ از مسافران قبل از رزرو، مشاوره تخصصی می خواستند که از طریق:

 • کانال های رسانه های اجتماعی
 • چت های زنده
 • سایت ها به دست آوردند.
 1. ابزار CRM هتل

 واژه CRM مخفف عبارت Customer Relationship Management به معنای مدیریت ارتباط با مشتری است. دیجیتال مارکتینگ هتل در رابطه با تعامل با مشتری می باشد.

در اواخر سال 2019، طی تحقیقات صورت گرفته، ابزار CRM یکی از مهمترین و قوی ترین ابزار برای هتل ها به شمار آمد.

شرکت هایی که سعی در آسایش و رضایت مهمانانشان دارند، نیاز به ابزارهای دارند تا نیازها و انتظارات مهمانان و مشتریان را رفع کند.

یکی از این ابزارها، نرم افزار CRM است که برای صنعت هتلداری ارزشمند است و همچنین برای ماندن در صحنه رقابت ضروری است.

مقایسه سهمیه فروش با استفاده از ابراز CRM در دیجیتال مارکتینگ هتل

مقایسه سهمیه فروش با استفاده از ابراز CRM – دیجیتال مارکتینگ هتل

 

 1. مدیریت درآمد

 شما یک استراتژی مدیریت درآمد (به انگلیسی  Income management) دارید، و این به طور معمول چرخه صنعت هتل داری را نشان می دهد . مدیریت بر درآمد های هتل به معنای:

 • فروش اتاق مناسب
 • به مشتری مناسب
 • در زمان مناسب
 • با قیمت مناسب
 • با نرخ تخفیف مناسب می باشد.

 

 

منابع:

Top 9 Hotel Marketing Tips to Increase Online Presence in 2020

The Complete Guide to Online Travel Agencies (OTAs)

?What is real estate management

Income management: a quick guide

فهرست