جایگاه اینستاگرام در دیجیتال مارکتینگ کرج

تولید محتوا برای اینستاگرام – آموزش رایگان صفر تا صد

این محتوا اختصاص به تولید محتوا برای اینستاگرام و انواع محتواها و کسب درآمد از طریق اینستاگرام دارد. در محتوای قبلی به مبحث مدیریت شبکه های اجتماعی برای بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ پرداختیم. این محتوا نیز در ادامه ی محتوای قبلی ارائه شده و اگر شما محتوای قبلی را مطالعه نفرموده اید، به شما توصیه میکنیم آن را نیز مطالعه فرمایید.

لطفا با ما تا انتها همراه باشید.

مقدمه

پیش تر در زمینه تولید محتوا برای وبلاگ نویسی و تولید محتوا در آنها سخن گفتیم. مدیریت شبکه های مجازی  و نیز بهینه سازی آن ها را نیز در در محتوای مجزا آموزش دادیم. اکنون آمیخته این دو نکته یعنی تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی را تکمیل تر خواهیم کرد.

تولید محتوا چیست

یکی از ارکان اساسی در دیجیتال مارکتینگ،تولید محتوا” می باشد. امروزه برندهای مختلف سالانه میلیون ها دلار پول صرف آن می کنند. شبکه های اجتماعی نیز امکان رساندن محتوا به دست مخاطبان را با کمترین هزینه در کمترین زمان فراهم می سازند.

در این تولید محتوا تلاش شده تا اینستاگرام مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

انواع محتوا

برای تولید محتوا برای اینستاگرام فرمت های مختلفی وجود دارد این فرمت ها شامل

 • عکس
 • فیلم
  • کلیپ
  • تیزر
  • گزارش تصویری
  • موشن گرافی
  • فیلم سینمای خانگی
  • فیلم

(که در محتوای مربوط به مدیا مارکتینگ در مورد آنها مفصلا توضیح دادیم)

 • صوت (به انگلیسی: podcasts)
 • و فرا متن (به انگلیسی: html)

نیز دو گونه دیگر محتواست که  در شبکه های اجتماعی، دارای کاربرد خاصی می باشد.

در ادامه به توضیح این فرمت ها می پردازیم.

 1. صوت:

یکی از انواع محتوا، تولید صوت می باشد. این نوع محتوا ساده تر از سایر انواع محتواهای دیگر می باشد! صوت ها را در اینستاگرام کافی است با نرم افزارهای تلفیق صوت و عکس، تبدیل به فرمت های قابل استفاده در اینستاگرام نمایید. بدیهی است این وزن این محتوا از فیلم و کلیپ (که دارای عکس های متحرک هستند) بسیار کمتر خواهد بود.

برای تولید این محتواها می توانید از مراجعی مانند کافه بازار یا یاس دی ال یا دانلود دات آی آر استفاده نمایید.

تجربه نشان داده است که محتوای صوتی طرفداران زیادی نیز دارد.

2 .متن:

در این روش می توان محتوای متنی را در زیر سایر فرمت ها قرار داد. سعی کنید حتی در صورتی که از دیگر انواع محتواها (عکس یا صوت یا کلیپ) استفاده می کنید محتوای متنی را در پایین آن قرار دهید. رفتار مخاطبان در اینستاگرام به این صورت می باشد که ابتدا متنی که در قسمت کپشن محتوا قرار میگیرد را در نگاه کلی مرور کرده و بعد به سراغ محتوای اصلی می روند. حتی امکان دارد که گاهی با مطالعه کپشن به این نتیجه برسند که محتوا به درد آنها نمی خورد و تصمیم می گیرند که از آن صرف نظر کنند.

محتوای متنی مستقل:

در این حالت باید از عکس برای جلب نظر مخاطب برای خواندن محتوای متنی استفاده کرد. توجه کنید محتوای متنی که می نویسید کوتاه، گیرا و تاثیرگذار باشد. با طولانی کردن محتوای متنی حوصله مخاطب سر می رود و از آن صرف نظر می کند.

3 .ویدیو:

فرمت دیگری از انواع محتوا ویدیو می باشد این نوع محتوا طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. سعی کنید در صورت امکان از ویدیوهای سایرین استفاده نکنید و خودتان محتوای ویدیویی مختص خود را ساخته و در صفحه خود به اشتراک گذارید. زیرا مخاطبین شما در سایر پروفایلهای اینستاگرام نیز (که با موضوع محتواهای شما یکسان باشد) حضور دارند و در صورتی که محتوای تکراری آنها را در پروفایل شما ببینند، بعید نیست که انگیزه خود را از ادامه دنبال کردن (به انگلیسی FOLLOWING) شما منصرف گردند.

عکس یا تصویر:

تصاویر عناصر کلیدی در اینستاگرام می باشند. به طور کلی دو نوع تصویر، تصاویر مفهومی مثل عکس محصول و عکس نوشته ها در اینستاگرام مورد استفاده قرار میگیرند. باید در استفاده از این نوع تصاویر تعادل را رعایت کرد.

 

عکس نوشته ها:

به این صورت که یک عکس با کیفیت را پس زمینه یک جمله انگیزشی خاص می کنند این نوع محتوا محبوبیت زیادی در بین مخاطبان در اینستاگرام دارد عکس نوشته ها جنبه بصری و انرژی مثبت خاصی دارند.

ولی باید دقت داشته باشید اگر محتوای اینستاگرامی شما از نوع عکس نوشته است نباید از قالب یکسان استفاده کنید چون به مرور زمان این کار باعث عدم توجه مخاطب به محتوای تصویری می شود. سعی کنید که از عکس های متنوعی برای تولید محتوای تصویری استفاده کنید و محتواهای تصویری با ظواهری متنوع تولید و کنار هم قرار دهید.

عکس های مفهومی

آنچه که مخاطب شما را به فکر فرو برد میتواند در او تاثیری عمیق ایجاد کند. شعاری هست در زمینه تصاویر که میگوید هر عکس می تواند به وسعت یک کتاب با مخاطب سخن گوید.

دقت کنید برای تولید محتوای تصویری و ویدیویی از دوربین با کیفیت بالا استفاده کنید و محتواهای با کیفیت بالایی تهیه کنید. چون اینستاگرام مجهز به سیستم پردازش تصویر می باشد و به تصاویری که کیفیت بالایی دارند امتیاز بیشتری داده و بازدیدشان بیشتر می شود.

سعی کنید از همه انواع فرمت های محتوا برای اشتراک گذاری اطلاعات و تبلیغات خود در اینستاگرام استفاده کنید چون مخاطبان اینستاگرام تنوع طلبند. در واقع یک تولید کننده محتوا باید تلاش کند تا بستر سرگرمی و لذت مخاطب را فراهم آورد.

ایده هایی برای تولید بهتر

برای تولید محتوای اینستاگرامی اصولی را به شما معرفی می کنیم رعایت این اصول در تولید محتوا به شما کمک شایانی خواهند کرد.

1 .سعی کنید محتواهای تصویری را با کیفیت بالایی تولید کنید. برای تولید محتوای اینستاگرامی باید سعی کنید به جنبه بصری محتوا بهای بیشتری بدهید چون این نوع محتواها در اینستاگرام طرفداران زیادی دارند.

2 .نوع مخاطبان محتوا در اینستاگرام متفاوتند برای مثال مخاطبان یک نوع محتوایی دانش آموزان هستند. پس در تولید این نوع محتوا توجه به شخصیت مخاطبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

3 .عکس یا فیلمی از پشت صحنه فعالیت های خود یا شرکت را در استوری یا لایو صفحه خود قرار دهید.

4 .با افراد مشهور در هر زمینه کاری مصاحبه ای انجام داده و فیلم آن را به صورت پست در صفحه خود قرار دهید.

5 .عکس یا فیلم از نظرات مشتریان تهیه کرده و در صفحه خود قرار دهید این کار در جلب نظر مخاطبان بسیار تاثیر گذار می باشد.

6 .استفاده از هشتگ در پست های اینستاگرامی باعث افزایش تعداد فالوورها می شود.

7 .از تصاویر با اندازه مناسب استفاده کنید حداقل اندازه تصویر باید 1101 در 1101 پیکسل باشد.

0 .قرار دادن امکان دوبل کلیک، تگ کردن و افزودن نظر در پست ها باعث جلب نظر مخاطب و افزایش تعداد فالوورها می شود.

9 .انتخاب زمان مناسب برای قرار دادن پست در صفحه خود نیز میتوانید فالوورهای زیادی جمع کنید می توانید این کار را در خارج از ساعات کاری انجام دهید.

11 .برقراری مسابقات هیجان انگیز و تعیین جوایزی هر چند غیر مالی نیز می تواند نظر مخاطبان بیشتری را جلب کند.

11 .استوری های جذاب از پشت صحنه کارهای خود بگذارید.

12 .لینکی به شبکه های اجتماعی دیگرتان قرار دهید و باعث بهبود و توسعه هر چه بیشتر کسب و کار خود شوید.

tunein podcasts 

w3schools HTML Tutorial 

Horny People, You’re Free: Instagram’s Following Tab Is Gone

0
, , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست