این محتوا به اصول اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی (پیام کوتاه) اختصاص دارد.

بازاریابی پیامکی (به انگلیسی:SMS Marketing) چیست؟

اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی با اس ام اس

اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی با اس ام اس

یکی از قدیمی‌ترین و پربازده‌ترین روش های بازاریابی و تبلیغاتی طی سالیان گذشته می باشد که با پیشرفت تکنولوژی و ترویج  استفاده از تلفن همراه  ، اس ام اس مارکتینگ و ارسال پیام تبلیغاتی بازخورد بالایی را به خودگرفته است و اگر اصول بازاریابی رعایت شود پیامک می‌تواند به یکی از ساده‌ترین ، موثرترین و البته، کم‌هزینه‌ترین روش‌های بازاریابی شما تبدیل شود این نوع بازاریابی انعطاف پذیری بالایی دارد.

روشهای ارسال پیامک:

  1. تبلیغات انبوه با پیامک

در این روش، پیامک تبلیغاتی به بازار هدف خود ارسال می شود  ، اما شما از علاقه  دریافت‌کنندگان این پیامک ، به محصول یا خدمات خود مطمئن نیستید.

  1. بازاریابی اجازه‌ای با پیامک

در این روش ، شما پیامک خود را به کسانی ارسال می‌کنید که عضو خبرنامه پیامکی هستند و با میل خود پیامک‌های شما را دریافت می کنند.

 اصول یک بازاریابی پیامکی موفق کدامند ؟

جامعه هدف تبلیغات خود را با بهره‌گیری از امکانات پنل پیامک به‌طور دقیق مشخص نمایید. بدین ترتیب مطمئن شوید کسانی پیام تبلیغاتی شما را دریافت نموده‌اند که به محصولات و خدمات ارائه شده نیاز دارند.

از نکات کلیدی مشتری مداری و جلب توجه مشتریان, احترام به وقت و زمان استراحت مخاطبین می باشد . بهترین زمان ارسال پیام تبلیغاتی مابین ساعات ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ خواهد بود که بالاترین بازخورد را نشان داده است.

برای تبلیغات موثر و سودآور در فروش طی بازه‌های زمانی هدف‌دار، باید تبلیغات صورت بگیرد؛ منظور از بازه‌های هدف‌دار انتهای هر فصل، حراجی‌ها، اطلاع رسانی محصولات جدید و سایر موارد مربوط به کسب و کار شما می‌باشد.

توجه داشته باشید در صورتی که بیش از حد یک متن تکراری برای مخاطبان ارسال شود ، پیام شما باعث مزاحمت برای مخاطبان شده و در نتیجه  خسته کننده خواهد بود و البته از طرف دیگر تبلیغات نباید انقدر هم کم باشد چون به سرعت فراموش خواهد شد و هزینه‌های انجام شده بدون بازخورد خواهند بود.

با توجه به سرعت  پیشرفت تکنولوژی , برای موفقیت در کسب و کار بایستی خود را با این سرعت تغییرات تطبیق داد بنابراین همواره برای دستیابی به تبلیغات موثر در فروش، استفاده از ایده های خلاقانه و نوآوری کمک شایانی در تاثیرگذاری آن دارد.

اشتباهاتی که باعث اختلال در بازاریابی پیامکی می شود:
  1. غلط املایی
  2. طولانی شدن متن بیشتر از 3 صفحه(بهترین پیام ها ۱۶۰ کاراکتر یا کمتر است)
  3. استفاده از کلمات سخت و سنگین که مخاطب برای فهم آنها باید به فرهنگ لغات مراجعه کند.
  4. ارسال اس ام اس تبلیغاتی در ساعاتی که برای مخاطب مزاحمت ایجاد می کند.
  5. استفاده از شماره های ایرانسل و همراه اول برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی به جای شماره سامانه
  6. عدم استفاده از لحن محترمانه
  7. استفاده از آدرس سایت طولانی
نتیجه گیری:

نکته ی قابل توجه در مورد بازاریابی پیامکی این بوده که پس از تحقیقات جامع و گسترده به این نتیجه رسیدند که بیش از ۹۰ درصد از پیامک های ارسالی بطور کامل توسط گیرنده خوانده می شوند و حدود ۵درصد , بخش عمده ای از متن پیامک ها را می خوانند و تنها ۵ درصد از مخاطب ها پیامک ها را نخوانده حذف می کنند. این خبرخوبی است که بدانید از هر ۱۰۰ نفری که پیامکِ را دریافت می کنند دست کم ۹۰نفرشان آن را خوانده و از محصول شما باخبر شده و آن را شناخته اند.

منابع و مواخذ:

 

اصول-بازاریابی-پیامکی-موفق

بازاریابی پیامکی چیست ؟

اس ام اس مارکتینگ را درست انجام دهید

 چگونه در بازاریابی اس ام اسی کمپین تشکیل دهیم ؟

What is SMS Marketing & How Does it Work?

0
فهرست