کامنت های شبکه های اجتماعی رستوران

بازاریابی دیجیتال رستوران – 30 نکته در نحوه افزایش فروش رستوران

رقابت بین رستوران ها شدید است و برای موفقیت باید تمام تلاش خود را کرد. در این فرصت با طرح و تشریح 30 نکته استراتژی بازاریابی رستوران به شما کمک می کنیم تا بتوانید تجارت خود را بهبود بخشید، صاحب کار شوید و از گنجینه اطلاعات خود در همه جا استفاده کنید!

مقدمه

در محتواهای پیشین ابتدا عنوان کردیم که دیجیتال مارکتینگ چیست؟ سپس دیجیتال مارکتینگ ویژه رستوران و پس از آن طراحی سایت رستوران و قوانین آن را بازبینی کردیم. در محتواهای بعد نیز در مورد سوشیال مارکتینگ رستوران و راهکارهای افزایش بازدید سایت از طریق موبایل مارکتینگ رستوران و تاثیر آن در دیجیتال مارکتینگ شما را آموزش دادیم. در این محتوا 30 راهکار بازاریابی دیجیتال برای رستوران را به شما ارائه خواهیم کرد. امیدواریم که از آن لذت ببرید.

چگونه برای یک رستوران بازاریابی کنیم؟

1- عکس های غذا

اگر به اینستاگرام وارد شوید، متوجه خواهید شد که عکس های غذایی مورد توجه عموم مردم است. احتمالاً بهترین راه برای تبلیغ آنلاین رستوران شما استفاده از عکس هایی با کیفیت بالا و جذاب است. چرا که محتواهای تصویری به صورت آنلاین جذابیت زیادی دارند. استفاه از عکس در وب سایت و در رسانه های مختلف اجتماعی برای جذب چشمان گرسنه ضروری است.

گرفتن عکس های غذایی بسیار عالی می تواند از آنچه به نظر می رسد سخت تر باشد چرا که نورپردازی یک عامل اصلی در عکاسی است. برای گرفتن عکسهای درجه یک می توانید یک عکاس حرفه ای را استخدام کنید یا اینکه با تلفن هوشمند خود عکس بگیرید.

تاثیر عکس غذا در بازاریابی دیجیتال رستوران

تاثیر عکس غذا در بازاریابی دیجیتال رستوران

2- برنامه های ویژه مشتریان وفادار

باید به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی دیجیتالی رستوران با ویژه برنامه های غذایی آنلاین (که در وب سایت های مخصوص پخش آنلاین مانند تی وی پلاس یا آپارات یا تلوبیون یا yjc ارائه می شوند) همکاری کنید.

برای اینکه همکاری با این برنامه ها، بازدید کنندگان را تشویق می کند تا وب سایت و شبکه های مجازی رستورانها را بررسی کنند، که کدام رستوران ها در چه بازه ی زمانی، امکان خرید یا تخفیف رایگان را به بازدید کنندگان ارائه می دهند.

 

به شما توصیه میکنیم جهت آشنایی بیشتر با مباحث یاد شده در این مقاله، محتواهای بخش دیجیتال مارکتینگ ما را که هر روز 2 بار بروز رسانی می شوند مطالعه بفرمایید.

 

از بین برنامه های خارج از وطن ویژه وفاداری مشتری می توان به برنامه های Belly یا Perka اشاره کرد.

3- کانال آپارات

آپارات ‌سايتي است که به مردم اجازه مي‌‌دهد نظرات و تجربه ی شخصي‌ خود را در مورد مشاغلی از قبیل رستوران، فروشگاه‌هاي پوشاک و شرکت‌هاي مختلف بصورت آنلاين در اين سايت منتشر کنند.

آپارات از قدرت فوق العاده ای در صنعت رستوران ها برخوردار است و داشتن نظرات مثبت آپارات پشتوانه قوی برای رستوران است و همانند این است که شخصی یک هدایت کننده طلایی مشتری (به وب سایت خود) دارد. اگر aparat را بررسی کنید متوجه تاثیر شگفت انگیز آن در کسب و کارتان خواهید شد.

یک حساب آپارات (کانال رسمی) برای رستوران ایجاد کنید و سعی کنید همه جزئیات را بدان اضافه کنید مانند:

 • عکس ها
 • ساعت کارکرد دقیق فروشگاه (بالاخص اگر در شیفت شب نیز تا آخر وقت خدمات و سرویس رسانی دارید)
 • محل (هم آدرس دقیق مراجعه و هم روی مپ گوگل)
 • فهرست دقیق غذاها و مکمل های غذایی همچون نوشیدنی ها و دسرها
 • حدود قیمت ها
 • امکانات خاص مانند صندلی فضای باز یا سرویس Wi-Fi یا پارکینگ و غیره.

تمام تلاش خود را برای اضافه کردن جزئیات بیشتر به آپارات انجام دهید.

4- برخورد مناسب با کامنت های مخاطبین:

نکته ی مهم دیگر که در مورد آپارات باید به خاطر داشته باشید این است که از کامنت های مخاطبین خود در آپارات بخاطر بررسی آنها چه مثبت و چه منفی تشکر کنیم!

اگر بازخورد منفی می گیرید، همیشه با روشی مؤدبانه و حرفه ای پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که میزبان همیشه باید بخشنده باشد.

اگر

 • به صورت موثر به کامنت های منفی پاسخ دهید
 • از کاربر بخاطر دادن نظر تشکر کنید
 • به خاطر این رویداد عذرخواهی کنید
 • و قول بهبود در آینده را بدهید

شخصیت و منش و بزرگواری خود را در مدیریت به آنها نشان داده اید.

همچنین بهتر است برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد هر گونه خاطرات منفی از سرویس های رستوران خود، با کاربر تماس بگیرید. و همچنین می توانید به کاربرانی که نظر منفی داشته اند کارت های هدیه تخفیف دار ارسال کنید؛ با این امید که آنها دوباره به رستوران شما بازگردند. چرا که پی می برند صاحبان رستوران برای نظر آنها ارزش قائل است و برای پیشرفت بیشتر تلاش می کنند.

نحوه ی بازاریابی رستوران

موبایل مارکتینگ رستوران و تاثیر آن در افزایش مشتری

5- حساب کلوب خود را تنظیم و بروز رسانی کنید

ایجاد حساب کلوب رستوران شما به همان اندازه ی راه اندازی حساب آپارات از اهمیت ویژه ای برخوردار است (شاید مهمتر از آپارات هم باشد). به همین دلیل است:

هنگامی که شغلی را در کلوب جستجو می کنید، نمودار رشد پروفایل کلوب جزئیات کسب و کار را در نوار کناری ارائه می دهد. نمودار رشد پروفایل کلوب تعداد زیادی از اطلاعات خود را از کلوب جمع آوری می کند، بنابراین راه اندازی کسب و کار در کلوب یک امتیاز عالی است ، زیرا با ظاهر شدن رستوران شما از طریق نمودار رشد پروفایل کلوب ، امکان جستجوی بیشتر (به صورت رایگان) فراهم می شود.

همچنین بازدید کنندگان را تشویق کنید تا شما را در کلوب بررسی کنند. زیرا تنضیمات مربوط به نمودار رشد پروفایل، پیوسته به دنبال جمع آوری نظرات کاربران کلوب است تا پروفایل پر محتوا را از پروفایل عادی متمایز کند.

تاثیر وب سایت کلوب در دیجیتال مارکتینگ رستوران

تاثیر وب سایت کلوب در دیجیتال مارکتینگ رستوران

6- تبلیغات هدفمند جغرافیایی

بیشتر افراد به دنبال خوردن غذاهای خوب در نزدیکی محل زندگی خود هستند بنابراین شما با سرمایه گذاری در تبلیغات هدفمند جغرافیایی، بیشترین سود را از تلاش های بازاریابی آنلاین خود کسب خواهید کرد. تبلیغات هدفمند جغرافیایی باعث صرفه جویی در هزینه های بازاریابی خواهد شد.

بسیاری از سرویس های تبلیغات آنلاین از جمله کلوب Ads (که قبلاً با نام کلوب AdWords شناخته می شد)، فیس بوک و توییتر، تبلیغاتی را با هدف جغرافیایی به صورت رایگان ارائه می دهند. حتما از آنها استفاده کنید تا بهترین تبلیغات را در مقابل بدست آوردن بهترین مشتریان خود انجام داده باشید

7- یک صفحه در اینستاگرام داشته باشید

حضور پرقدرت در اینستاگرام یک نکته مهم در بازاریابی رستوران است که در بسیاری مواقع نادیده گرفته می شود. برای تبلیغ محتواهای تصویری کسب و کار خود از اینستاگرام استفاده کنید. نمای رستوران و غذاهای برتر خود را به نمایش بگذارید و از این رسانه ی اجتماعی برای نشان دادن هویت برند رستوران استفاده کنید.

به عنوان مثال ، یک فروشگاه مواد غذایی اورگانیک ممکن است عکس هایی از افرادی را که در حال پخت و پز، آشپزی، مزرعه یا فعالیت های دیگری هستند تهیه کند که فکر می کند طرفداران از دیدن آنها لذت می برند.

ضمناً در هنگام پست مطلبی و یا عکس در اینستاگرام حتما از هشتگ استفده کنید.

8- یک خبرنامه ایمیل ارسال کنید

می توانید هر ماه یک خبرنامه ی رستوران را به مشتریان ایمیل کنید. و در آن اطلاعیه ها و اخبار رستوران مثل جشن موفقیت خود، بحث در مورد غذاهای جدید منو، یا در نظرگرفتن تخفیف ویژه را درج کنید.

9- محتوای تولید شده توسط کاربر را تبلیغ کنید

از کاربران بخواهید در مورد رستوران، غذا و یا هرآنچه به رستوران مربوط می شود محتوا یا مطلبی بنویسند و یا عکسی را تهیه کنند و شما این محتوا را در شبکه های مختلف اجتماعی و یا یک صفحه اختصاصی محتوا به اشتراک بگذرید. تلاش کنید تا جایزه خوبی نیز برای برخی از شرکت کنندگان در نظر بگیرید.

میزبانی و تبلیغ مطالب تولید شده توسط کاربر، نشان می دهد که از آنها قدردانی می کنید و بازدیدکنندگان گاه به گاه را به مشتریان وفادار تبدیل می کنید. این روش برای توسعه تعامل شخصی و صمیمی با کاربران یک روش عالی است.

10- عکس هایی از پرسنل خود حین کار نشان دهید

در دوره ای زندگی می کنیم که بیشتر خدمات ماشینی شده و به زودی با به روی کار آمدن اتومبیل های خودرو، عنصر انسانی کم رنگ خواهد شد. با این حال شما پرسنل رستوران 5 ستاره خود را که کار خود را به بهترین وجهی انجام می دهند نشان دهید. دیدن کارمندان خوشحال و خندان باعث شگفتی و شهرت شما می شود زیرا مشتریان آرزو دارند توسط افراد شاد پذیرایی شوند.

11- بر حضور رسانه های اجتماعی خود نظارت کنید

در دنیای امروز استراتژی های بازاریابی رسانه های اجتماعی امری غیرقابل انکار است. غالباً رستوران ها به عنوان بخشی از برنامه بازاریابی در رسانه های اجتماعی حضوری گسترده دارند. به عبارت دیگر در صنعت مواد غذایی که رقابت شدید است، نادیده گرفتن رسانه های اجتماعی حکم اعدام را دارد.

در رسانه های اجتماعی مثل فیس بوک و توییتر می توان یک صفحه کسب و کار ایجاد کرد و تخفیف های ویژه، کوپن های اختصاصی، عکس جدیدترین ظروف و اطلاعیه های خود را به اشتراک گذاشت. اما تنظیم حساب های شما فقط نیمی از کار است و حضور پیوسته و فعالیت پویای شما در سایت های اجتماعی ضروری است.

. بسیاری از اپلیکشن ها به صورت رایگان، پروفایل رسانه های اجتماعی مختلف شما را (برای تبلیغات بهتر) مدیریت می کنند. یکی از این اپلیکیشن ها نوین هاب نام دارد.

نوین هاب این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که پست های خود را در شبکه های اجتماعی به صورت روباتیک به این نرم افزار سپرده و مطابق اصول دیجیتال مارکتینگ، پست های شما در هر مقطع در شبکه های اجتماعی شما تکثیر گردند.

12- نظرات مثبت مخاطبینات را با سایرین به اشتراک بگذارید

نکته مهم دیگر در بازاریابی رستوران نشان دادن تبلیغات در وب سایت و سایر رسانه های اجتماعی معتبر است. طرفداران این تیلیغات را پخش می کنند و افراد تازه وارد هنگام دیدن منابع معتبری که رستوران شما را تبلیغ می کنند تشویق می شوند.

13- تنظیمات مربوط به بخش خبر رسان گوگل

یکی از مفیدترین و ناشناخته‌ ترین سرویس‌ های گوگل، سرویس خبر رسان است. با این سرویس می‌توانید برای یک یا چندین کلید واژه (به انگلیسی keyword) یک اعلام (به انگلیسی Alert) بگذارید و هر وقت موضوعی با این محتوا (توسط رقبای شما) در وب منتشر شد، گوگل آن را به ایمیل شما ارسال کند. قطعا در مورد تعداد اعلام ها هم هیچ محدودیتی وجود ندارد.

روش کار این سرویس به این صورت است که شما می توانید کلمه کلیدی در حوزه کاری خودتان را تعیین کنید و هر مطلبی در وب توسط رقبای شما منتشر شد کلوب اعلام آنرا به ایمیل شما ارسال می کند شما می توانید آن را بررسی کنید و از رقبا عقب نمانید.

14- وبلاگ نویسی را شروع کنید

شاید به نظر می آید که وبلاگ نویسی می تواند یک پروژه عظیم باشد، اما اینگونه نیست. وبلاگ خود را به همان اندازه ساده یا پیچیده که دوست دارید نگه دارید. لازم نیست دائماً پست بگذارید در واقع کیفیت بیشتر از کیمیت اهمیت دارد، اما زمانیکه یک اطلاعیه یا خبری دارید که می خواهید به گوش همه برسانید وبلاگ رستوران خود را راه اندازی کنید.

15- دسترسی به بلاگ های مواد غذایی

هنگامی که شما یک رستوران دار تازه کار هستید، ممکن است مدیریت وبلاگ رستوران برای شما مشکل باشد، بنابراین یک راه کار عالی دعوت از وبلاگ نویسان مواد غذایی به رستوران خود است. در نظر داشته باشید در ابتدا به آنها یک وعده غذایی رایگان یا اشتها آور را پیشنهاد دهید. مودبانه بپرسید که آیا آنها مایل هستند رستوران شما را بررسی کنند و تجربه خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند.

شما نمی توانید صریح بخواهید یک بررسی مثبت داشته باشند، زیرا این امر غیر صحیحی است، اما خوب است که به سادگی از آنها بخواهید یک بررسی عینی از رستوران انجام دهند. وبلاگ نویسان اگر این کار را انجام دهند، شانس شما را برای گرفتن بازخورد مثبت و ایجاد علاقه بیشتر به اینترنت افزایش خواهند داد.

برخی از وبلاگ نویسان مواد غذایی خواسته های بزرگی دارند و جلب رضایت آنها می تواند تأثیر زیادی در بازاریابی رستوران شما داشته باشد.

16- بررسی کنید که جزئیات رستوران شما در تمام فضاهای اینترنت دقیق است

در کشور های توسعه یافته 89٪ ازافرادی که قصد رفتن به رستوران را دارند، قبل از اقدام به این کار بصورت آنلاین رستوران را مورد بررسی قرار می دهند. به همین دلیل آنلاین و به روز بودن تمام جزئیات رستوران از اهمیت حیاتی برخوردار است، از جمله این اطلاعات می توان به آدرس، شماره تلفن، ساعت ، منوی فعلی شما و غیره اشاره کرد. هرچه جزئیات آنلاین شما قوی تر و دقیق تر باشد، بهتر خواهد بود.

17- شناسه برند رستوران خود را توسعه دهید

ایجاد هویت برای برند رستوران می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد رسانه های اجتماعی بگذارد. هدف شما باید این باشد که با توجه به مشتریان مورد نظر بتوانید هویتی را برای رستوران خود ایجاد کنید.

آیا رستوران شما مشتریانی را که غذای سالم و اورگانیک را ترجیح می دهند، هدف قرار داده است؟ یا رستوران شما نوعی غذای خاص دارد؟ توجه کنید که چه کسانی هدف اصلی شما هستند، سپس مارک تجاری خود را با توجه به علایق آنها ایجاد کنید. این علاقه ها را روی رسانه اجتماعی خود و در محتوای تبلیغاتی خود منعکس کنید.

18- زمان ارسال کردن پست ها

شبکه های اجتماعی می توانند یک گنج واقعی برای رستوران ها باشند. به شرط آنکه  زمان بندی پست های شما در آن با برنامه چک کردن مخاطبین شما متناسب باشد. این کار می تواند تأثیر زیادی بر معده های گرسنه و چشم های جویای غذای مناسب برای مخاطبان داشته باشد. سعی کنید پستها را در ساعتهای مختلف روز تهیه و برنامه ریزی کنید تا به طور خاص جمعیت صبحانه، ناهار یا شام را مورد هدف قرار دهید.

19- یک منوی آنلاین کارآمد و کاربردی داشته باشید

داشتن یک منوی آنلاین و در دسترس یک استراتژی مهم در بازاریابی رستوران است و بدون وجود آن سایر استراتژی های بازاریابی نیز کارایی های لازم را نخواهند داشت.

کاربران دوست دارند قبل از سفارش و یا بازدید از رستوران شما بصورت آنلاین تحقیقاتی را انجام دهند. منویی با کیفیت بالا، خوانا و جدید را بصورت آنلاین منتشر کنید. Open menu یکی دیگر از سایتهای عالی است که می تواند به شما کمک کند منوی رستوران شما برجسته و شیک به نظر برسد.

20- همکاری با خدمات تحویل

در روزگاری هستیم که همه جا اینترنت به سهولت در دسترس است و اگر رستوران ما خدمات تحویل آنلاین داشته باشند روند سفارش ساده تر می شود و مراجعان اینترنتی اغلب دوست دارند ازاین خدمات استفاده کنند.

21- پیشنهاد کوپن و تخفیف

در نظر گرفتن تخفیف برای رستوران همیشه روشی مطمئن برای جذب مشتری است. مثلا با ارائه یک بشقاب رایگان به مشترکین جدید می توانید تعداد بیشتری از آن ها را نیز بدست آورید.

کوپن و تخفیف های آنلاین را می توانید از طریق وب سایت خود یا از طریق سرویس پیامکی یا وویس به همسایگان در منطقه جغرافیایی فعالیت خود اطلاع دهید.

22- ابزار رزرو آنلاین

یکی از ایده های بازاریابی رستوران ها قرار دادن قسمتی با نام Open Table است تا افراد به صورت آنلاین میز مورد نظر خود را رزرو کنند. این امر زندگی را برای مشتریان ساده تر کرده است. در حال حاضر Open Table دارای تعدادی از مشتریان وفادار است .

23- از تبلیغات موبایل استفاده کنید

یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی موبایل ها هستند چرا که پیش بینی شده است که امسال بیش از 80% از کل کلیک های انجام شده در کلوب از طریق تلفن همراه انجام شود.

چرا بازاریابی رستوران ها از طریق موبایل بسیار حائز اهمیت است؟

 • زیرا کاربران اغلب در حال حرکت به دنبال گزینه های ناهار خوری اطراف هستند.
 • تبلیغات موبایل ارزان تر از تبلیغات دسکتاپ است
 • موبایل دارای نرخ تبادل بالایی است.

گوگل ادرورز یا گوگل ادز یکی از سیستم های تبلیغاتی گوگل است که در آن به ازای پرداخت هزینه در صفحه نتایج گوگل ظاهر می شوید. به عنوان مثال، در هنگام غروب آفتاب که کاربران فست فود را در تلفن های همراه خود جستو می کنند، می توانید پیشنهادات خود را در آن زمان افزایش دهید. افزایش پیشنهادات در این بازه زمانی شانس شما را برای حضور در یک جستجوی خاص افزایش می دهد.

این بدان معنی است که وقتی کاربران گرسنه در جستجوی یک تکه غذا هستند، می توانید اولین تبلیغی باشید که در جستجوی “پیتزا” ظاهر می شوید.

بازاریابی رستوران

بازاریابی رستوران

24- هدایای کارت ویزیت

هدایایی برای مشتریان در نظر بگیرید به عنوان مثال اجازه دهید مشتریان کارت ویزیت خود را در یک کاسه بریزند و به قید قرعه هدیه دهید. هدیه می تواند یک ناهار برای برنده و 10 نفر دوست وی باشد یا 2 ساعت خوش با نوشیدنی های مختلف و یا هر آنچه که شما دوست دارید!

این قرعه کشی ها نه تنها سرگرم کننده هستند، بلکه می توانید با تماس تلفنی به مشتریان از کارت های ویزیت نیز استفاده کنید. به آنها اطلاع دهید که با این که آنها این بار برنده نشده اند، می توانند با عضویت در خبرنامه شما از فرصت بعدی خود برای ورود به سایت، به علاوه فرصتی برای شنیدن تخفیف ها و سایر پیشنهادات استفاده کنند. به این صورت شما تعداد زیادی مشترک جدید خبرنامه خواهید داشت که بسیار با ارزش است.

نقش کامیون های مواد غذایی در بازاریابی دیجیتالی رستوران

نقش کامیون های مواد غذایی در بازاریابی دیجیتالی رستوران

 

 • کامیون های مواد غذایی راه اندازی کنید

یک کامیون حامل مواد غذایی تهیه کنید. ممکن است هزینه خرید کامیون بسته به نوع آن بالا باشد، ولی از این کار نترسید مطمئن باشید که این یک تلاش با ارزش است. کامیون غذا به شما این امکان را می دهد تا غذای خود را به افرادی که هرگز با آنها در تماس نبوده اید، به صورت گرم و آماده طبخ برسانید.

شما می توانید با کمک مطبوعات اطلاع رسانی کنید و در دسترس بودن خود را تا حد زیادی گسترش دهید و طرفداران جدیدی را پیدا کنید. ممکن است این طرفداران آنقدر شما را دوست داشته باشند که تبدیل به تبلیغ کنندگان جدید شما شوند!

25- مواد اولیه محلی تهیه کنید

مشتریان دوست دارند بشنوند که در حال خوردن غذایی هستند که از مواد اولیه محلی تهیه شده است. اگر این روش هزینه ی زیادی را در بر نمی گیرد و خارج از بودجه شما نیست، گزینه خوبی است. چرا که این روش باعث ایجاد شهرت مثبتی از رستوران شما در جامعه خواهد شد.

26- پروفایل لینکداین حرفه ای برای خودتان و کارمندان

حضور در شبکه اجتماعی لینکداین می تواند به برند شخصی شما و مجموعه شما اعتباری بزرگ و حرفه ای بخشد. اجازه دهید که مخاطبین پس از ورود به سایت شما، در صورتی که گزینه درباره ما را چک نمایند، با یک تیم حرفه ای مواجه شوند.

27- مزیت رقابتی

همیشه در جلسات مشاوره گفته ام که کیفیت بالا و نرخ مناسب و برخورد عالی، 3 وظیفه طبیعی یک مجموعه تجاری است. شما هرگز نمی توانید از این سه گزینه برای مزیت رقابتی خود استفاده کنید، مخاطبین شما در جستجوی این هستند تا به آنها بگویید چرا باید میان شما و رقبای شما، از محصولات شما استفاده نمایند.

28- نرم افزار های ارتباط جمعی رایگان

در گذشته در ایران وایبر و هم اکنون تلگرام وسیله خوبی برای ارتباط است. مخاطبین اغلب تمایل به استفاده از راه های ارتباط رایگان با شما هستند. وظیفه شماست که این راه ها را به آنها نشان دهید.

بدیهی است حضور در این فضاها نیازمند یک مسئول همیشه آنلاین هم هست که هرگز مخاطبی که در آنها پیامی را به شما ارسال کرده، بیش از 4 دقیقه منتظر نماند. علت این موضوع را نیز قبلا در مقالات مدیریت شبکه های اجتماعی توضیح دادیم. در صورت تمایل می تونید این محتوا ها را نیز مطالعه فرمایید.

29- کانال های ارتباط رایگان

رستوران های حرفه ای دارای پنلی هستند که در صورتی که مخاطب به آنها پیامکی از پیش تعیین شده را ارسال کند، بخش بازاریابی و فروش آنلاین به سرعت با مخاطب تماس خواهد گرفت. این خدمات به عنوان کانال ارتباط رایگان از جانب بسیاری از مخاطبین دارای ارزش مناسبی است.

30- صدای مشتری و بخش کنترل کیفی

همه انسان ها تمایل دارند به آنها و نظر آنها و تجربه ای که کست کرده اند، احترام گذاشته شود. همه علامندند که پس از استفاده از سرویس یک رستوان (مخصوصا برای اولین بار) نظرات آنها را جویا شوید. برای این موضوع می توانید یک سری فرم نظر سنجی تهیه کرده و از انها نظرات و انتقادات و پیشنهاداتشان را جویا شوید.

0
, , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست