عکس غذا در شبکه های اجتماعی رستوران

سوشیال مارکتینگ رستوران

سوشیال مارکتینگ رستوران موضوع این محتواست. که شامل شبکه اجتماعی چیست و تمام اجزاء شبکه اجتماعی رستوران شرح داده خواهد شد. لطفا با ما همراه باشید

شبکه اجتماعی چیست

خود شبکه های اجتماعی را پیشتر در محتوای مروبطه توضیح دادیم. سوشیال مارکتینگ رستوران یکی از راه های افزایش بازدید کننده سایت است که موضوع افزایش بازدید را نیز در محتوای بعدی به تفصیل سخن خواهیم گفت.

اجزاء یک شبکه

پروفایل

پروفایل شبکه اجتماعی یک رستوران باید دقیقا مطابق رنگ بندی و لوگو و اطلاعات تمام فضاهای شبکه های اجتماعی این مجموعه طراحی و با شکلی کاملا یکسان و یادآور یک برند باشد.

همسان سازی پروفایل شبکه های اجتماعی

همسان سازی پروفایل شبکه های اجتماعی

مدیا

در یک شبکه اجتماعی ویژه رستوران، چندین نوع مدیا وجود دارد:

عکس غذاها

هدف اصلی مخاطب از انتخاب و مشاهده پروفایل شبکه اجتماعی یک رستوران، مشاهده عکس غذاهای آن است. بدیهی است این عکس ها بی نهایت در جلب توجه مخاطب تاثیر خواهد گذاشت. لذا به شما توصیه میکنیم این عکس ها را با دوربین های دیجیتال حرفه ای و به صورت صنعتی توسط عکاسان حرفه ای تهیه کنید.

در ادامه محتوای سوشیال مارکتینگ رستوران جهت ایده برداری تعدادی از این عکس ها را به نمایش خواهیم گذاشت. لطفا برای بزرگ نمایی روی هر کدام از انها کلیک کنید.

عکس تجهیزات رفاهی و تجملاتی رستوران

بدیهی است بعد از کیفیت غذا، تجهیزات رفاهی و تجملاتی یک رستوران سخن اول را در جلب میشتری خواهد گرفت. بین رفاه و تجملات نیز متاسفانه یا خوشبختانه تجملات حرف اول را میزند. بدیهی است مخاطبین، توقع رفاه را از یک رستوران درجه یک، مرتبط با پرسنل و نیز مدیریت می دانند. اما تجملات یک مبحث دیگر و جذابیتی متفاوت با رفاه را دارد.

در ادامه به ارائه چند تصویر از تجملات یک رستوران روس می پردازیم که با کلیک روی هر تصویر و بزرگنمایی ان می توانید به وضوح این کیفیت را مشاهده بفرمایید.

به نظر شما، حداقل یک بار تست کردن اینچنین فضایی ارزش ندارد؟

عکس های یادگاری مشتریان

مردم دوست دارند که خاطرات شاد خود از یک شب به یاد ماندنی را به یاد داشته باشند. چه بهتر که این خاطرات در رستوران شما، تجدید شود. بدیهی است تخصص یکی از کارمندان شما به عکاسی حرفه ای و استفاده از یک دوربین ساده یا گوشی حرفه ای در عکاسی، می تواند سازنده این خاطره باشد.

از نظر اهداف سوشیال مارکتینگ رستوران بدیهی است که در صورتی که این عکس ها توسط تجهیزات خود رستوران در پروفایل شبکه های اجتماعی قرار گیرد، بهترین بهانه برای شات اوت کردن (به انگلیسی Shout-out) دوستان مشتریان توسط آنها و جلب یک سری مشتری جدید است.

مسلما شما هم اگر در یک رستوران خاطره ای شاد داشته باشید و آن رستوران عکس شما را در پروفایل شبکه های اچتماعی خود قرار داده باشد، علاقمندید که همکاران و دوستان خود را به صفحه اجتماعی آن رستوران و مشاهده عکس های آن شب و خاطرات خود دعوت کنید.

عکس سلفی ابزار تبلیغی بیو پروفایل شما مهمترین بخش سوشال مارکتینگ رستوران

عکس سلفی ابزار تبلیغی بیو پروفایل شما مهمترین بخش سوشیال مارکتینگ رستوران

عکس پرسنل و اتفاقات روزانه

تحقیقات نشان داده که اتفاقات و ایونت های روزانه (به انگلیسی events) نیز برای مخاطبان مورد پسند است.

پست

تمام محتواهای سوشیال مارکتینگ رستوران شما بر پایه پست (به انگلیسی Social media post) ارائه میگردد. در شبکه اجتماعی یک رستوران معتبر، پست ها به صورت استاندارد ارائه میگردد. لوگوی شما در کنار عکس ها، ارائه هشتگ های مرتبط با مخاطبین، رعایت کلیه اصول حرفه ای کراپ عکس ها، درج محتوای متنی مرتبط، ارائه توضیحات و همچنین شات کردن عکس به محتوای آن می تواند نکته های ظریفی باشد که مخاطبین در جستجوی آنها هستند.

کامنت

کامنت ها یکی از مهمترین بخش های سوشیال مارکتینگ رستوران شماست. مخاطبینی که به هر دلیل و بهانه (به صورت واقعی و نه تبلیغاتی) در پست های شما کامنت می دهند، تمایل به استفاده از رستوران شما و غذاهای آن را دارند. بدیهی است رسیدگی به این افراد، در تبدیل آنها به مشتریان واقعی و بالفعل کمک بزرگی میکند.

لایک – دیسلایک

بررسی میزان پسند مخاطبین از پست های شما در بخش تجاری پروفایل شما میسر است. بررسی میزان امارهای این بخش به شما نشان میدهد که در مسیر سوشیال مارکتینگ رستوران خود موفق بوده اید یا خیر.

یکی از معیارهای بررسی لایک ها، نسبت تعداد آنها به کل مخاطبین پروفایل رستوران شما در شبکه اجتماعی است. بدیهی است هر چه تعداد مخاطبین بالاتر باشد، تعداد لایک های شما به همان نسبت باید بیشتری باشد.

هشتگ

هشتگ های کلمات کلیدی مرتبط با دیجیتال مارکتینگ رستوران شما در پست های شبکه های اچتماعی به صورت بسیار مهندسی شده (به نسبت میزان سرچ در کل پروفایل) باید محاسبه و قرار گیرد. هر چه تعداد سرچ یک هشتگ بیشتر باشد، به همان نسبت میزان استفاده آن هشتگ در شبکه اجتماعی شما بیشتر خواهد بود.

بایو

مزیت رقابتی شما در سوشیال مارکتینگ رستوران شما از بایو مطالعه می شود. بدیهی است این مزیت رقابتی به سه سوال مخاطب پاسخ میدهد:

  • چرا شما؟
  • چرا محصول شما؟
  • چرا قیمت شما!

تحت هر شرایط اگر این سه سوال را پاسخ منطقی و قابل قبولی دهید، مخاطبین به استفاده از رستوران شما ترغیب خواهند شد.

بیو پروفایل شما مهمترین بخش سوشال مارکتینگ رستوران

بیو پروفایل شما مهمترین بخش سوشیال مارکتینگ رستوران

ستینگ

بخش ستینگ پروفایل شبکه های اجتماعی یک رستوران باید متناسب با دیجیتال مارکتینگ آن به صورت زنجیروار به سایر شبکه های اجتماعی متصل باشد. به گونه ای که تنظیمات مدیریتی این بخش بتواند سایر فعالیت های پویای شما را در سایر شبکه های اجتماعی تان بررسی کند.

فالور

در واقع مشتریان بالقوه ی سوشیال مارکتینگ رستوران شما، تعداد مخاطبینی هستند که تحت عنوان فالور در پروفایل شما هستند. این تعداد از مخاطبین از محتواهای مدیای شما لذت برده و در صورت مدیریت صحیح آنها در فضای شبکه اجتماعی اتا باقی خواهند ماند.

فالوینگ – سابسکرایب

پروفایل هایی که شما از آنها و محتواهای آنها پیروی میکنید تحت عنوان فالوینگ یا سابسکرایب شما شناخته می شوند. بدیهی است این فرایند توسط سایر افراد در شبکه های اجتماعی قابل مشاهده است. لذا مسلماً این فرایند با اهداف دیجیتال مارکتینگ شما همسو خواهد بود نه سلایق شخصی شما.

شِیرینگ (Sharing)

به اشتراک گزاری تمام محتواهای شما از یک مبداً (شبکه اجتماعی اصلی رستوران) به سایر شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. این فرایند باید به گونه ای قابل درک از نظر نرم افزار شبکه های اجتماعی صورت پذیرد تا به بهینه سازی شبکه اجتماعی رستوران شما کمک کند.

ریپورت

در صورتی که در فرایند های گوناگون سوشیال مارکتینگ رستوران خود اشتباه کنید، با فرایند ریپورت توسط مخاطبین مواجه خواهید شد. در واقع ریپورت گزارش تخلف های شما به مدیریت شبکه اجتماعی اتان است. مسلماً این موضوع احتمال حذف کل پروفایل تجاری شما از فضای شبکه اجتماعی را محتمل است.

 

 

منابع و مواخذ:

SOCIAL MEDIA SHOUT-OUT: S/O

26 Tips for Better Facebook Page Engagement

A Handy Dandy Guide on How to Write Social Media Posts: Best Practices, Length, & More

بهترین رستوران های کرج از نظر مردم

 

 

 

0
, , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست