بازاریابی موتور های جستجو یا تبلیغات در فضاهای جستجو

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. خدمات مارکتینگ دیجیتال پلن
  4. chevron_right
  5. بازاریابی موتور های جستجو یا تبلیغات در فضاهای جستجو

بازاریابی موتور های جستجو یا تبلیغات در فضاهای جستجو نوعی دیگر از دیجیتال مارکتینگ بسیار موثر و هدفمند بوده و کمک بزرگی به رشد و توسعه ی تجارت شما در فضاهای جغرافیایی کاملا برنامه ریزی شده و هدفمند می نماید.

شما در این مقاله با اصطلاحاتی چون کلمات کلیدی، تولید محتوا، سئوی سایت آشنا خواهید شد. از این که با ما همراهید سپاسگذاریم.

بازاریابی موتور های جستجو sem-search-engine-marketing

بازاریابی موتور های جستجو sem-search-engine-marketing

بازاریابی موتور های جستجو بر اساس میزان مشاهده (به انگلیسی: Search Engine Marketing – An Overview)

بازاریابی موتور های جستجو به معنای درج تبلیغات از طریق پرداخت مستقیم به گوگل جهت درج تبلیغات خدمات یا محصولات وب سایت شما در صفحه ی نتایج جستجو است.

این نوع تبلیغ با توجه به ابزارهای توانمندی که گوگل در اختیار شما می گذارد تفاوت های ارزشمند زیادی نسبت به سایر فعالیت های دیجیتال مارکتینگ دارد.

در ادامه این مقاله به برخی از این تفاوت ها می پردازیم.

تفاوت های بازاریابی موتور های جستجو و سئو سایت

بهینه سازی جایگاه سایت در موتور های جستجو با توجه به ساختار آن نسبت به تمام خدمات گوگل می تواند متفاوت باشد. زمانی که شما تبلیغی را به گوگل ارائه می کنید، از امکانات بی شمار زیر می توانید برخوردار گردید:

  • تعیین منطقه ی جغرافیایی جستجو

شما می توانید برای موتور جستجوی گوگل مشخص کنید که فقط در زمان جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با ما در منطقه ی خاص، وب سایت ما را نمایش دهد و این موضوع تعداد بیشماری از مخاطبینی که توانایی برقراری ارتباط تجاری با شما را ندارند، از محدوده ی شغلی شما حذف خواهد کرد.

بازاریابی موتور های جستجو sem-search-engine-marketing

بازاریابی موتور های جستجو sem-search-engine-marketing

در توضیح کاملتر تصور کنید که شما محصول بزرگی همچون سرویس چوب تولید میکنید. و تمایل به بازاریابی موتور های جستجو دارید

می توانید در تمام کلمات مرتبط (بعنوان مثال تولید کننده سرویس چوب) را در مشهد استفاده نموده و برای گوگل تعیین کنید که اگر کسی کلمه ی مشهد را در عناوین خود تایپ ننمود نیز ما را نمایش بده!

و از سوی دیگر در صورتی که همین عبارت در منطقه ی اهواز جستجو شد، وب سایت ما را نمایش نده تا هم مخاطبین و هم ما از دردسر یک ارتباط بی نتیجه خلاص شویم!

در فرایند سئو یا بهینه سازی سایت، عدم وجود این امکان باعث تعداد بی شماری ارتباط های تلفنی خواهد بود که ممکن است به مزاق مدیرعامل اصلا خوش نیاید.

 

  • تعیین زمان مشخص نمایش تبلیغات در بازاریابی موتور های جستجو

بعضی از مخاطبین در ساعات مشخص با ارائه دهندگان خدمات یا محصولات خود ارتباط برقرار می نمایند و کارفرمایان نیز ترجیه میدهند که با مخاطبینی ارتبط برقرار نمایند که این کارفرمایان نیز جویای ارتباط با آنها هستند.

بعنوان مثال یک شرکت کاریابی با توجه به اینکه روان شناسی کارفرمایان را مطلع است به گوگل اد وردز دستور میدهد که در صورتی که مخاطبین ما غیر از ساعات اداری طی روز ، کلمه ی کاریابی را جستجو کردند، در نتایج خود ما را نمایش نده تا از این طریق صرفا به جذب مدیران توانمند و با پتانسیل بپردازد

سرچ انجین مارکتینگ

سرچ انجین مارکتینگ

  • مشخص نمودن یک تصویر در میان تکست های متفاوت

همان طور که خود میدانید نتایج موتورهای جستجو تنها یک تعداد لینک با متون ساده و مشابه هستند و نمایش یک تصویر در میان انبوهی از متون متفاوت صفحه نتایج موتور های جستو می تواند بسیار جذاب تر و شکیل تر از شرایط متنی است. بازاریابی موتور جستجو این امکان را برای شما فراهم می آورد که از تصاویر جذاب برای جذب مخاطب استفاده نمایید.

  • مشخص نمودن محدوده ی مشخص شده کلمات کلیدی
کلمات کلیدی، زیربنای بازاریابی موتور های جستجو

کلمات کلیدی در بازاریابی موتور های جستجو یا تبلیغات در فضاهای جستجو ، زیربنای اصلی و شالوده ی توانمند تبلیغات در شرایط، زمان و مکان و مخاطبین هدفمند شما هستند. در صورتی که مخاطبین موتور های جستجو  کلماتی را (شامل تمام کلمات یا بخشی از کلمات یا دقیقا معادل همان کلمات) جستجو نمایند تبلیغات شما با برنامه ریزی دقیق و زمان بندی مشخص نمایش داده خواهد شد. بدیهی است که این موضوع صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه های ارتباط با مخاطبین شما برقرار خواهد کرد.

دیجیتال مارکتینگ در موتور های جستجو

دیجیتال مارکتینگ در موتور های جستجو

 

منابع و مواخذ:

Search Engine Marketing (SEM): What It Is & How to Do It Right

Google Ad Services: What are they? What do they do?

0
فهرست