تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بویژه اینستاگرام

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. خدمات مارکتینگ دیجیتال پلن
  4. chevron_right
  5. تولید محتوا در شبکه های اجتماعی بویژه اینستاگرام

تولید محتوا برای اینستاگرام و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی یکی از خدمات آژانس مارکتینگ دیجیتال پلن است که در این محتوا بدان پرداخته ایم.

از این که با ما همراهید سپاس گزاریم

انواع محتوا برای اینستاگرام

برای تولید محتوا برای اینستاگرام فرمت های مختلفی وجود دارد این فرمت ها شامل عکس، فیلم، صوت (به انگلیسی: podcast) و متن می باشد در زیر به توضیح این فرمت ها می پردازیم.

1 .صوت:

یکی از انواع محتوا تولید صوت می باشد این نوع محتوا ساده تر از سایر انواع محتواهای دیگر می باشد تجربه نشان داده است که محتوای صوتی طرفداران زیادی نیز دارد.

2 .متن:

در این روش می توان محتوای متنی را در زیر سایر فرمت ها قرار داد. سعی کنید حتی در صورتی که از دیگر انواع محتواها استفاده می کنید محتوای متنی را در پایین آن قرار دهید رفتار مخاطبان در اینستاگرام به این صورت می باشد که ابتدا متنی که در قسمت کپشن محتوا قرار میگیرد را در نگاه کلی مرور کرده و بعد به سراغ محتوای اصلی می روند حتی امکان دارد که گاهی با مطالعه کپشن به این نتیجه برسند که محتوا به درد آنها نمی خورد و تصمیم می گیرند که از آن صرف نظر کنند.

محتوای متنی مستقل:

در این حالت باید از عکس برای جلب نظر مخاطب برای خواندن محتوای متنی استفاده کرد. توجه کنید محتوای متنی که می نویسید کوتاه، گیرا و تاثیرگذار باشد. با طولانی کردن محتوای متنی حوصله مخاطب سر می رود و از آن صرف نظر می کند.

3 . مدیاها

که قبلا در مقاله ی مدیا مارکتینگ به آنها پرداختیم و می توانید جهت کسب اطلاعات کاملتر آن محتوا را نیز مطالعه فرمایید.

ویدیو:

فرمت دیگری از انواع محتوا ویدیو می باشد این نوع محتوا طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است سعی کنید در صورت امکان از ویدیوهای سایرین استفاده نکنید و خودتان محتوای ویدیویی مختص خود را ساخته و در صفحه خود به اشتراک گذارید.

شبکه های اجتماعی نیز امکان رساندن محتوا به دست مخاطبان را با کمترین هزینه در کمترین زمان فراهم می سازند.
عکس یا تصویر:

تصاویر عناصر کلیدی در اینستاگرام می باشند به طور کلی دو نوع تصویر، تصاویر مفهومی مثل عکس محصول و عکس نوشته ها در اینستاگرام مورد استفاده قرار میگیرند. باید در استفاده از این نوع تصاویر تعادل را رعایت کرد.

عکس نوشته ها:

به این صورت که یک عکس با کیفیت را پس زمینه یک جمله انگیزشی خاص می کنند این نوع محتوا محبوبیت زیادی در بین مخاطبان در اینستاگرام دارد عکس نوشته ها جنبه بصری و انرژی مثبت خاصی دارند. ولی باید دقت داشته باشید اگر محتوای اینستاگرامی شما از نوع عکس نوشته است نباید از قالب یکسان استفاده کنید چون به مرور زمان این کار باعث عدم توجه مخاطب به محتوای تصویری می شود.

سعی کنید که از عکس های متنوعی برای تولید محتوای تصویری استفاده کنید و محتواهای تصویری با واهری متنوع تولید و کنار هم قرار دهید.

دقت کنید برای تولید محتوای تصویری و ویدیویی از دوربین با کیفیت بالا استفاده کنید و محتواهای با کیفیت بلاایی تهیه کنید؛ چون اینستاگرام مجهز به سیستم پردازش تصویر می باشد و به تصاویری که کیفیت بالایی دارند امتیاز بیشتری داده و بازدیدشان بیشتر می شود.

سعی کنید از همه انواع فرمت های محتوا برای اشتراک گذاری اطالعات و تبلیغات خود در اینستاگرام استفاده کنید چون مخاطبان اینستاگرام تنوع طلبند. در واقع یک تولید کننده محتوا باید تالش کند تا بستر سرگرمی و لذت مخاطب را فراهم آورد.

یکی از ارکان اساسی در بازاریابی دیجیتال تولید محتوا می باشد زیرا که امروزه برندهای مختلف سالانه میلیون ها دلار پول صرف آن می کنند.

ایده هایی برای تولید محتوا برای اینستاگرام

برای تولید محتوای اینستاگرامی اصولی را به شما معرفی می کنیم رعایت این اصول در تولید محتوا به شما کمک شایانی خواهند کرد.

1 . کیفیت محتواها

سعی کنید محتواهای تصویری را با کیفیت بالایی تولید کنید برای تولید محتوای اینستاگرامی باید سعی کنید. به جنبه بصری محتوا بهای بیشتری بدهید چون این نوع محتواها در اینستاگرام طرفداران زیادی دارند.

کیفیت محتوا

کیفیت محتوا

2 . مخاطب سنجی

نوع مخاطبان محتوا در اینستاگرام متفاوتند برای مثال مخاطبان یک نوع محتوایی دانش آموزان هستند پس در تولید این نوع محتوا توجه به شخصیت مخاطبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

3 . عکس های پشت صحنه ها

عکس یا فیلمی از پشت صحنه فعالیت های خود یا شرکت را در استوری یا لایو صفحه خود قرار دهید.

4 . سلبریتی ها و مصاحبه

با افراد مشهور در هر زمینه کاری مصاحبه ای انجام داده و فیلم آن را به صورت پست در صفحه خود قرار دهید.

5 . نظرات مشتریان

عکس یا فیلم از نظرات مشتریان تهیه کرده و در صفحه خود قرار دهید این کار در جلب نظر مخاطبان بسیار تاثیر گذار می باشد.

6 . هشتگ های مفهوم رسان

استفاده از هشتگ در پست های اینستاگرامی باعث افزایش تعداد فالوورها می شود.

7 . اندازه های مناسب

از تصاویر با اندازه مناسب استفاده کنید حداقل اندازه تصویر باید 1080 در 1080 پیکسل باشد.

8 . اکشن روی تصاویر

قرار دادن امکان دوبل کلیک، تگ کردن و افزودن نظر در پست ها باعث جلب نظر مخاطب و افزایش تعداد فالوورها می شود.

9 . زمان مناسب ارسال

انتخاب زمان مناسب برای قرار دادن پست در صفحه خود نیز میتوانید فالوورهای زیادی جمع کنید می توانید این کار را در خارج از ساعات کاری انجام دهید.

10 . مسابقات

برقراری مسابقات هیجان انگیز و تعیین جوایزی هر چند غیر مالی نیز می تواند نظر مخاطبان بیشتری را جلب کند.

11 . اتفاقات غیر مترقبه پشت صحنه

استوری های جذاب از اتفاقات غیر مترقیه پشت صحنه کارهای خود بگذارید.

12 . لینک

لینکی به شبکه های اجتماعی دیگرتان قرار دهید و باعث بهبود و توسعه هر چه بیشتر کسب و کار خود شوید.

 

 

به شما توصیه میکنیم جهت آشنایی بیشتر با مباحث یاد شده در این مقاله، محتواهای بخش دیجیتال مارکتینگ ما را که هر روز 2 بار بروز رسانی می شوند مطالعه بفرمایید.

 

منابع و مراجع:

www.jahandari.com

www.graywebmaster.com

www.writena.com

0
فهرست