مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی برای بازاریابی اینترنتی

در دو نوشته قبلی به مباحث تولید محتوا برای اینستاگرام – آموزش رایگان صفر تا صد و نیز اپلیکیشن و نقش آن در مدیریت شبکه های اجتماعی !! پرداختیم. در ادامه ی همان مباحث، مدیریت شبکه های اجتماعی برای بازاریابی اینترنتی (بخش اول) نام این محتواست. در این محتوا به تاثیر شبکه های اجتماعی در دیجیتال مارکتینگ پرداخته ایم. اگر دو محتوای پیشین را مطالعه نفرموده اید به شما توصیه میکنیم حتما آن دو را مطالعه فرمایید.

بدیهی است این محتوا یک محتوای تخصصی بوده و ویژه کارشناسان دیجیتال مارکتینگ آماده شده است.

در اواسط دهه 90 میلادی بطور کلی دو چیز بر تمام شئونات زندگی بشر تاثیر گذاشت:

این دو از جنبه های متفاوتی بر زندگی ما تاثیر اثر بنیادین و دگرگون کنندگی ماهوی گذاشتند:
  • سیاسی
  • اقتصادی
  • اجتماعی
  • فرهنگی

اما طبیعی است که دلیل زیرا را در این موضوع پیش قدم بدانیم:

منافع اقتصادی و حس منفعت طلبی و انگیزه های مادی و مالی

این دلیل زیربنا و انگیزه اصلی پدیدآورندگان، بازیگران و پیشبرندگان این بازی بود؛ بازی ای که مدیریت آن بدست رهبران، مدیران و مالکان کسب و کار و فعالان بازار بوده و هست. جهت توضیح بیشتر توصیه میکنیم محتوای مربوط به اپلیکیشن و نقش آن در مدیریت شبکه های اجتماعی !! را نیز مطالعه فرمایید.

در این راستا و باقدری تامل به جرات می توان استنباط کرد که در این دوران صعودی و عصر درخشان زندگی بشر، بیشترین تاثیر و بالاترین گفتمان سازی و بیشترین خوراک فکری جوامع علمی و دانشگاهی و نظریه پردازی فضای اقتصادی این دوران، به بحث ومحاوره و گفتگو واستدلال و تئوریزه کردن و برجسته کردن موضوعات و مفاهیم بازاریابی و بالاخص بازاریابی اینترنتی اختصاص یافته باشد.

مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی

لذا با توسعه روزافزون فضای اینترنت و مجازی سازی جوامع و با ایجاد “شبکه های اجتماعی” و به دلایل قوی و متعددی چون:

  • امکان ارتباط دوسویه
  • ارتباط آسان
  • کم هزینه
  • تعاملی
  • برخط
  • و چند رسانه ای

امکاناتی چون به اشتراک گذاری اسناد و اطلاعات و دیگر مزیت ها و فرصت های شخصی و مالی وکاری واجتماعی و تفریحی و حتی عاطفی که کاربران را هرروز نسبت به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی تشنه تر و وابسته تر  کرد، کسب وکار ها نیز روز به روز و به ناچار و با هزاران امید واجبار مشتریان را از هرجا بالاخص شبکه های اجتماعی دنبال و سرمایه گذاری سنگینی نیز برای موفقیت در این پدیده نوظهور (شبکه های اجتماعی)کردند.

اما آنچه درخصوص شبکه های اجتماعی  بسیارهائزاهمیت بوده وخواهد بود(بالخص اینکه فضای مجازی و شبکه های اجتماعی یک فضای تعاملی و دوطرفه و آزاد و گفتگو محور بوده ،قابل کنترل نبوده واظهارنظر درآن کاملا آزاد و وابسته به سلایق و علایق واغراض کاربر و مخاطبشبکه های مجازی است) بیش ازهرچیز اهمیت “مدیریت شبکه های اجتماعی” در راستای اهداف تبلیغاتی و بازاریابی سازمان هاست. چرا که در صورت حضور فاقد برنامه و بدون آمادگی وعدم تجهیز به سلاح دانش”مدیریت شبکه های اجتماعی” شرکت ها، سازمان ها و کسب وکار ها چه بسا در این فضای پر رقابت و نوظهور نتیجه معکوس خواهند گرفت.

لذا حضور در این فضای نسبتا نوین و بهره گیری از حضور در این دریای فرصت های متلاطم  نه یک پیشنهاد دوستانه  و مزیت رقابتی  که اجبارغیرقابل اغماض و لزوم مدیریت هوشمندانه و حضور برنامه ریزی شده و هدفمند وظیفه ی هر کسب وکارهوشمند و وظیفه شناسی است.

به همین خاطر قصد داریم طی مقالاتی اثربخش و کارا، اصول علمی دانشمندان این حوزه و دستاوردهای تجربی کارشناسان خبره ی “شبکه های اجتماعی” را به اشتراک بگذاریم.

در مقالات بعدی با انواع شبکه های اجتماعی، تفاوت ها، شباهت ها، کارکردهای متمایز ، هدفگذاری شبکه های اجتماعی برای کسب و کارهای ایرانی بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

آینده دنیا در اختیار مدیریت شبکه های اجتماعی است

آینده دنیا در اختیار مدیریت شبکه های اجتماعی است

 

 

How to Improve Communication Skills as a Remote Worker

Internet Outbreak

0
,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست